KANIZSAI FUTÓ- ÉS SZABADIDŐSPORT KLUB
Gyere, fuss velünk!

Beszámoló

Siófoki maraton

Siófokra idén mint edzés tekintettem. Fáradt is voltam és a bokám is kiment egy héttel korábban a Mátrában. Ehhez képest eléggé magas pulzust kaptam Olitól. 170-175 között kellett mennem az első etapon, még a másik kettőn 165-170 között. A pulzusmérőm épp nem működött, így 4 perces tempóval indítottam. Végig Bálint sarkában futva értem be, egyenletes tempót mentünk a végét kicsit meghúzva.

Délutánra lassabb, 4:10-4:15 körüli tempót terveztem, de kicsit gyorsabb lett a gyakorlatban. Mire felvettem volna az utazósebességet vége lett a szakasznak. Sok nálam gyengébb futó lehagyott, de ez nem az a verseny ahol rombolnom kellett.

Vasárnap a félmaratonon is 4:10-es körüli tempót céloztam be, de néhány kilométer erejéig megjavult a pulzusmérőm, s picivel 4 perc alatti tempónál mutatta a kívánt pulzustartományt. Akkor annyi … 4 kilivel a cél előtt láttam, hogy Ubi fut előttem alig 20 méterre. Jött még a terepes rész, itt kíméltem inkább a bokám, de utána picit rákapcsoltam, így utolértem a klubtársat.

A 3 szakasz összesen 2 óra 48 perc lett amely a 24. helyre volt elég. Bíztató, hogy így edzésként is ment ez minden különösebb erőlködés nélkül.